سوالات متداول

قبل از ارسال تیکت به پشتیبانی سایت آی آر اکسچنجر و یا ارتباط از طریق فرم تماس با ما، سوال خود را در این صفحه جستجو کنید

1. عکس ارسالی برای احراز هویت باید چه ویژگی و حجمی داشته باشد و شامل چه مدارکی می گردد؟
تمامی توضیحات مربوط به نحوه احراز هویت در صفحه مربوطه در پنل کاربری و توضیحات مربوط به حسابهای بانکی نیز در صفحه مربوطه بطور شفاف بیان شده است. راهنمای تصویری نیز برای این امر وجود دارد که با کلیک بر روی این متن میتوانید مشاهده نمایید.
همچنین در اینجا می خوانید :‌ چگونگی احراز هویت در آی آر اکسچنجر

2. چنانچه کاربر دسترسی به تلفن ثابت نداشته باشد آیا احراز هویت در سایت امکان پذیر خواهد بود؟
خیر ، احراز هویت بدون پاسخدهی به تلفن ثابت ثبت شده در پروفایل کاربر و دریافت کد احراز هویت که بطور اتوماتیک برای کاربر قرائت می شود مقدور نمی باشد.

3. آیا با کپی کارت ملی یا کپی برابر اصل کارت ملی و یا گواهی مفقودی ثبت احوال و یا کارت های شناسایی دیگر اعم از گواهینامه رانندگی یا شناسنامه و یا پایان خدمت و پاسپورت امکان احراز هویت وجود دارد؟
بلی ، احراز هویت با ارائه اصل پاسپورت و یا اصل شناسنامه طرح جدید و یا کارت پایان خدمت/معاف از خدمت سربازی هوشمند (به شرط ذکر نام پدر در کارت شناسایی) نیز امکانپذیر می باشد..

4. ساعت کاری آی آر اکسچنجر دات کام به چه صورت بوده و سفارشات تا چه زمانی پس از ثبت سفارش انجام می شوند؟
ساعت کاری پشتیبانی تلگرام 10 صبح لغایت 8 شب بوده و پشتیبانی از طریق تیکت بصورت شبانه روزی است . کلیه سفارشات در کوتاهترین زمان ممکن ، بصورت تمام اتوماتیک و آنی انجام می شود ، سفارشات فروش به ما دوبار در روز بصورت حواله پایا انجام می شود که در اولین سیکل تسویه حواله پایا واریز می گردند.


5. نحوه ایجاد سفارش و پرداخت آن به چه صورت می باشد؟
برای ایجاد سفارش ابتدا باید در سایت عضو شده باشید (لطفا این مورد را در نظر داشته باشید که با هر شماره تلفن همراه تنها 1 بار می توانید در سایت عضو شوید) ، پس از ثبت نام با ورود به ناحیه کاربری و احراز هویت و ثبت شماره کارت و شبای بانکی متعلق به خود، می توانید در بخش سفارشات (سفارش جدید) می توانید سفارش مورد نظرتان را ثبت نمایید. برای اطلاع از وضعیت سفارش خود هم می توانید از طریق پنل کاربری بخش "لیست سفارشات" از وضعیت سفارش خود مطلع شوید.
برای مشاهده راهنمای تصویری انجام سفارشات خرید از ما بر روی این متن کلیک نمایید.
برای مشاهده راهنمای تصویری انجام سفارشات فروش به ما بر روی این متن کلیک نمایید.

6. کارمزد پی پال برای هر تراکنش چه مقدار می باشد؟ این کارمزد از چه کسی کسر می شود؟
کارمزد پی پال برای هر تراکنش بین 2.9 الی 5.2 درصد می باشد که از گیرنده کسر می شود.


7. کاربر به اشتباه یا عمدی اقدام به خرید با کارت شتابی نموده که مالک آن نیست، مبلغ از حساب کسر شده ولی معادل ارزی به حساب مقصد منتقل نگردیده است، تکلیف چیست؟
پشتیبانی سایت شماره کارت و مالکیت آن را بررسی خواهد کرد و در صورتیکه مالک کارت خود کاربر نباشد حساب کاربری وی به مدت 24 ساعت مسدود خواهد شد، در صورت تکرار حساب کاربری وی برای همیشه مسدود شده و مشخصات هویتی ایشان به مراجع ذیصلاح ارجاع خوهد شد، در صورت عودت وجه ریالی کارمزد انتقال وجه به اضافه یک درصد مبلغ سفارش از آن کسر و مابقی عودت می گردد.

8.کارمزد انتقال وجه وب مانی برای انجام هر سفارش چه مقدار می باشد؟این مبلغ از چه کسی کسر می شود؟
کارمزد انتقال وجه در وب مانی 0.8% مبلغ تراکنش می باشد که از فرستنده کسر می شود، مقدار این کارمزد نمیتواند از 50 دلار بیشتر شود، انتقال وجه بین کیف پول های یک WMID بدون کارمزد می باشد.

9. کاربر قصد تغییر شماره موبایل خود را دارد، چگونه می توان اقدام نمود؟
کلا در سیستم های مالی به علت حفظ سابقه تراکنش های مالی امکان حذف یا ایجاد تغییر در نام کاربری وجود ندارد، در چنین مواردی کاربر بایستی نسبت به ایجاد نام کاربری جدید با شماره موبایل جدید و انجام مراحل احراز هویت اقدام نماید.

10.انجام مراحل احراز هویت چقدر زمان بر است؟
پس از ثبت شماره شبا و کارت بانکی و به تائید رساندن تلفن ثابت و همچنین آپلود تصویر سلفی، درصورت صحیح بودن موارد و پیروی از توضیحات مندرج در صفحه احراز هویت تا حداکثر نیم ساعت تایید هویت انجام می گردد.

11. در صورتیکه عمدی یا غیرعمدی با کارت بانکی تایید نشده اقدام به خرید کنم و مبلغ از حساب کسر بشه چه اتفاقی میفته؟
در این صورت تراکنش بصورت اتوماتیک انجام نمی شود و مبلغ کسر شده از حساب ظرف مدت حداکثر 71 ساعت به کارت خریدار عودت خواهد گردید ،  در صورتیکه پس از گذشت این مدت زمان مبلغ عودت نشد با پشتیبانی تماس بگیرید تا شماره کارت و تراکنش کنترل گردیده و نتیجه به شما اعلام شود.

12. در صورتیکه کارت بانکی کاربر منقضی شده و در هنگام درج شماره کارت جدید با خطای شماره شبای تکراری مواجه شد چه باید کرد؟
در این صورت با مراجعه به قسمت حساب های بانکی در حساب کاربری خود اقدام به حذف کارت بانکی قبلی نموده و پس از ثبت مجدد شماره کارت جدید و شبای بانکی منتظر تائید شدن شماره کارت جدید می شود.

13. آیا امکان عودت مقدار ارز خریداری شده به علت اشتباه در ثبت سفارش و یا نوسان قیمت وجود دارد؟
خیر، کاربر باید در انجام سفارش خرید از ما نهایت دقت را نموده و درصورتیکه قصد عودت ارز را داشته باشد باید از طریق ثبت سفارش فروش به ما و با قیمت مندرج در سایت اقدام به فروش آن بنماید.

14. آیا آی آر اکسچنجر نمایندگی و یا وبسایت دیگری که به خرید و فروش سایر ارزها بپردازد دارد؟
خیر، فعالیت آی آر اکسچنجر دات کام تنها در قالب دامنه دات کام بوده و هیچ سایت دیگری ندارد و کانال های ارتباطی و شبکه های اجتماعی مورد استفاده این وبسایت همان است که در صفحه اصلی سایت وجود دارند.

15. آیا امکان احراز هویت و فعالیت کاربر با سن قانونی زیر 18 سال در سایت وجود دارد؟
خیر، ضمن ابراز احترام و تشکر از کاربرانی که آی آر اکسچنجر را انتخاب می نمایند اعلام می شود که در تمامی درخواست های احراز هویت،آنچنانچه در قوانین سایت نیز به صراحت ذکر شده است شرط سن 18 سال تمام کنترل و سپس تائید می گردد.

16. آیا برای پاسپورت وبمانی محدودیتی در واریز و برداشت یا سقف میزان موجودی وجود دارد که قبل از خرید باید بررسی کنم؟
بلی مقاله ای با همین عنوان در قسمت مقالات نگاشته شده که از شما دعوت می شود مطالعه بفرمائید.

17. بعد از فروش ارز، تسویه حساب به حساب های بانکی به چه صورت انجام می پذیرد؟
درخواست های تسویه ریالی ثبت شده، روزانه دو بار به واسطه حواله پایا انجام می شوند، اگر قبل از ساعت 15:00 ثبت کرده اید، مبلغ ریالی تا ساعت 15:30 همان روز (اگر روز تعطیل رسمی نباشد) به حسابتان واریز خواهد شد، اگر بین ساعات 15:00 الی 23:00 ثبت کرده اید، مبلغ ریالی تا ساعت 04:30 بامداد روز بعد غیر تعطیل رسمی به حسابتان واریز خواهد شد.


18. منظور از موجودی کیف پول در سایت چیست؟
کیف پول در سایت ابزاری است برای تبدیل ارز به یکدیگر و با روش های مختلف مثل فروش ارز به سایت، درگاه آنلاین بانکی، کارت به کارت و غیره شارژ می شود.

19. ووچر  چیست؟
ووچر نوعی کارت شارژ با کد فعالسازی است که به وسیله آن می توانید از بسیاری از سایت های اینترنتی خرید انجام دهید.

20. منظور از پیمر وب مانی چیست؟
پیمر وبمانی نوعی کارت شارژ همانند ووچر است که با وارد کردن کدهای آن بدون نیاز به داشتن حساب وبمانی می توانید انتقال ارزی انجام دهید.

21. آیا خدمات خرید و فروش پی پال انجام می دهید؟
خیر، خدمات پی پال ما تنها به انجام خریدهای اینترنتی که در آنها درگاه پی پال نیاز است محدود می شود و خرید دلار پی پال از کاربر یا فروش آن را پشتیبانی نمی کنیم.

22. چگونه می توانم به آی آر اکسچنجر دات کام اعتماد کنم؟
آی آر اکسچنجر دات کام بیش از هفت سال سابقه کار در زمینه پرداخت های ارزی و سیستم های مالی آنلاین را دارد. همچنین سیستم پرداخت آی آر اکسچنجر دات کام بصورت کاملا اتوماتیک بوده و با یکبار امتحان می توانید راستی آزمایی نمایید.

چنانچه هنوز پاسخ سوال خود را نیافتید از طریق راه های ارتباطی موجود در صفحه تماس با ما و یا ارسال تیکت سوالات خود را مطرح نمائید.