گسترش فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان به کمک ارز دیجیتال

گسترش فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان به کمک ارز دیجیتال

1397/05/05

آی آر اکسچنجر | گسترش فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان به کمک ارز دیجیتال

علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره پول مجازی گفت: این یک فعالیت جدیدی  است که دنیا به آن اقبال نشان داده و آن را دنبال می‌کند و در حال حاضر نیمی از کشور‌های جهان آن را به رسمیت شناخته‌اند و کشور ما هم متناسب با این فناوری جدید در این حوزه فعالیت خود را آغاز کرده است.

مزایای بالای پول دیجیتالی در تجارت‌های بین المللی

معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی درباره فناوری‌های جدید مالی در قالب ارز دیجیتال  اظهار کرد: باید متناسب با ملاحظات جدید این فناوری مالی را به رسمیت بشناسیم، زیرا این پول عاملی برای ارتباطات بین‌المللی است و مزایای بسیار خوبی برای فعالیت‌های تجاری دارد.

دلیری با اشاره به اینکه پول مجازی  در کشور در موارد بسیاری قابل استفاده است، گفت: در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به دنبال این هستیم تا بتوانیم از پول مجازی برای گسترش بستر فعالیت‌های بخش خصوصی شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده کنیم.

وی یادآور شد: شرکت‌های متعددی در زمینه ارز دیجیتال فعالیت می‌کنند که باید برای افزایش فعالیت، این شرکت ها را حمایت کنیم.