هشدار کارشناسان آمریکایی: ایران، کره شمالی و ونزوئلا برای دور زدن تحریم‌ها به ارزهای دیجیتال روی می‌آورند

هشدار کارشناسان آمریکایی: ایران، کره شمالی و ونزوئلا برای دور زدن تحریم‌ها به ارزهای دیجیتال روی می‌آورند

1397/06/29

آی آر اکسچنجر | ادعای شبکه فاکس نیوز در روی آوردن روسیه و ایران و کره شمالی و ونزوئلا به ارزهای دیجیتال

شبکه فاکس نیوز در وب سایت خود به نقل از کارشناسان هشدار داد که رقبای ایالات متحده یعنی ایران، روسیه، ونزوئلا و کره شمالی در پی مشکلات اقتصادی پیش آمده از تحریم‌ها در حال حرکت به سمت ارزهای دیجیتال شبیه به بیت کوین هستند.

در این گزارش آمده است که ایران، روسیه، کره شمالی و ونزوئلا همگی در حال بررسی این فناوری بوده تا از این طریق بتوانند با قدرت اقتصادی ایالات متحده مقابله نمایند. بنا به هشدار یک کارشناس، این کشورها در حال تشکیل یک اتحاد از طریق فناوری هستند.

فاکس نیوز با اشاره به اینکه تحریم‌ها در سیستم مالی کنونی اعمال می‌شوند و سراسر نهادها مجاب به پیروی از آن هستند، اذعان داشت که بیت کوین و ارزهای دیجیتال مرتبط با این سیستم نیستند و طبیعت و ذات آن‌ها خارج از سیستم مالی قانون‌گذاری شده فعلی است.

این شبکه در ادامه مدعی شد که با ارزهای دیجیتال کشورهای تحت تحریم می‌توانند از پس موانع و مشکلاتی مانند عدم توانایی دریافت دلار برآیند.
 

فاکس نیوز همچنین به صحبت های پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس مبنی بر امکان جایگزینی شبکه‌های ارز دیجیتال با شبکه سوئیفت اشاره کرد. علاوه بر این، صحبت‌های علیرضا دلیری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری هم درباره دور زدن تحریم‌ها با ارز دیجیتال در بخشی از این گزارش وجود دارد.

تحریم‌های ایالات متحده طی ماه‌های اخیر بر اقتصاد ایران تاثیرگذار بوده و یکی از گزینه‌های رفع این مشکل که دولت به بررسی آن می‌پردازد، موضوع ارز دیجیتال است.