آموزش انجام سفارشات فروش به ما

آموزش انجام سفارشات فروش به ما

1397/05/31
آی آر اکسچنجر | آموزش فروش به ما و دریافت ریال بواسطه حواله پایا

در این مطلب بصورت خلاصه و مفید آموزش مراحل ثبت نام تا خرید از سایت آی آر اکسچنجر دات کام بصورت تصویری نمایش داده می شود و امیدواریم کاربردی باشد.
1- پس از وارد کردن آدرس سایت از صحیح بودن آدرس وارد شده و HTTPS اطمینان حاصل نمایید.
2- اگر تا بحال در سایت ثبت نام نکرده اید بر روی گزینه "عضویت" کلیک نمایید.(اگر قبلا حساب کاربری  ایجاد نموده اید از مرحله ۵ ادامه دهید و اگر احراز هویت شده اید از مرحله 14 ادامه دهید)3-پس از وارد کردن شماره موبایل (بعنوان نام کاربری) و پسوورد دلخواه خود ضمن خواندن قوانین سایت درصورت موافقت تیک گزینه مذکور را بزنید. (انجام عضویت منوط به پذیرش قوانین سایت است)
4-پس از وارد کردن کد امنیتی مشخص شده در تصویر گزینه عضویت را کلیک کنید.5-حال ثبت نام شما با موفقیت انجام پذیرفته و پس از وارد کردن نام کاربری (شماره موبایل) و رمز عبور و کد امنیتی تصویری بر روی گزینه ورود کلیک نمایید.6-حال یک پیامک حاوی کد تایید هویت به شماره موبایل ارایه شده شما ارسال خواهد شد که به محض دریافت در باکس مخصوص وارد کرده و گزینه ورود را کلیک نمایید.7-توضیحات لازم در صفحه اصلی پنل کاربری نمایش داده شده و پس از مطالعه به قسمت احراز هویت مراجعه نمایید.
8- در قسمت احراز هویت بر روی گزینه ارسال مدارک کلیک نمایید.9- نام و نام خانوادگی خود را دقیقا طبق مشخصات مندرج در کارت ملی وارد نموده و شماره تلفن ثابتی را وارد کنید که متعلق به خودتان بوده و قابلیت پاسخدهی به آن را جهت تایید هویت داشته باشید و سپس تصویر (اسکن) کارت ملی خود را همانند توضیحات مندرج در همان صفحه و با حجم حداکثر یک مگابایت انتخاب نمایید.
10- بر روی گزینه ذخیره کلیک نمایید. (در کادر عکس ارسالی فقط و فقط صورت شما و کارت ملی نزدیکتر از چهره تان به لنز دوربین نمایان باشد, تایید شماره کارت و شبای بانکی بعد از احراز هویت انجام می پذیرد و منوط به مطابقت با کارت ملی می باشد)11- سپس بر روی گزینه حساب های بانکی کلیک نموده و به هر تعداد که تمایل دارید شماره کارت متعلق به خود و شماره شبای حساب خود را وارد نمایید و سپس گزینه ذخیره را کلیک نمایید.(تایید شماره کارت و شبای بانکی بعد از احراز هویت انجام می پذیرد و منوط به مطابقت با کارت ملی می باشد و تمام اطلاعات پروسه مربوط به کارت ملی و شماره حساب ها و شماره کارت ها پس از تایید مدیریت سایت توسط پیامک به اطلاعتان خواهند رسید)12- پس از دریافت پیامک تایید هویت و با کلیک بر روی گزینه احراز هویت پیغام زیر را خواهید دید.13- پس از تایید شدن شماره کارت یا کارت های بانکی و شماره شبا در قسمت "حساب های بانکی" پیغام زیر نمایش داده خواهد گردید و حال می توانید به راحتی سفارشات خرید و یا فروش ایجاد نمایید. (تنها با استفاده از کارت هاییکه شماره آنها را ارایه نموده اید و توسط مدیریت سایت تایید شده است)14- حال برای انجام سفارش خرید از ما باید بر روی "سفارشات" و سپس "خرید و فروش ارز" کلیک نمایید.

15- سپس به ترتیب از منوی کشویی نوع سفارش "فروش به ما" را انتخاب و از منوی "ارز" نوع ارز موجود خود و در فیلد "کد شبای حساب ریالی" یکی از شماره های حساب شبای تایید شده خود را وارد کرده و در قسمت مبلغ ارزی تعداد دلاری که قصد فروش آن را دارید وارد کنید و در فیلد "مبلغ قابل پرداخت" می توانید معادل ریالی سفارش خود را که دریافت خواهید نمود را مشاهده نمایید.
16- پس از تصمیم نهایی گزینه پرداخت را کلیک نمایید. (در صورتیکه با خطای "سفارش شما بیشتر از موجودی ریالی سایت است" مواجه شدید علیرغم مشاهده موجودی کافی در سایت ممکن است این خطا بخاطر همزمان شدن سفارش شما با سفارش کاربر دیگر باشد که در این حالت باید ۱۵ دقیقه بعد دوباره سعی کنید تا درصورت عدم پرداخت شدن از سوی کاربر دیگر مبلغ موجودی سایت اصلاح گردد.)

17- در این مرحله به صفحه تایید پرداخت ارزی منتقل شده اید که شناسه فاکتور در بالا نمایش داده شده است. (توصیه می گردد آن را جهت پیگیری های احتمالی بعدی یادداشت نمایید, هرچند پس از پرداخت موفقیت آمیز دوباره به شما ارایه خواهد گردید, همچنین این شناسه فاکتور در توضیحات تراکنش کیف پول یا حساب گیرنده نیز درج و برای دریافت کننده وجه قابل مشاهده و کنترل خواهد بود)

18- پس از وارد کردن مشخصات حساب ارزی خود در درگاه پرداخت و تایید , شناسه سفارش شما ارایه می گردد.(توصیه می گردد آن را جهت پیگیری های احتمالی بعدی یادداشت نمایید)
19- بر روی گزینه ورود به پنل کاربری کلیک نمایید.

20- سفارش شما بصورت کاملا اتوماتیک و در کسری از ثانیه انجام شده و مبلغ ریالی معادل آن در یکی از سیکل های پرداخت پایا روز غیرتعطیل آتی با شما تسویه و به حسابتان واریز خواهد گردید.
21- کلیه سفارشات اعم از تایید شده و در حال بررسی و مرجوعی شده در صفحه "خرید و فروش ارز" لیست شده و قابل مشاهده می باشند.
22- چنانچه به هر دلیل موفق به پرداخت سفارش خود نشدید از قسمت سفارشات ظرف مهلت ۱۵ دقیقه ای میتوانید با کلیک بر روی گزینه پرداخت مبلغ فاکتور مجددا اقدام به پرداخت کنید وگرنه بعد از 15 دقیقه وضعیت سفارش به حالت مرجوعی بازخواهد گشت.

لازم است چند نکته در مورد حواله های پایا و تسویه های ریالی سفارشات "فروش به ما" را بیان نماییم :

- تاریخ ثبت حواله پایا : در هر تاریخی چه تعطیل رسمی و چه غیر تعطیل می توان حواله پایا را ثبت نمود.
- تاریخ موثر حواله پایا :‌ تاریخی است که مبلغ از حساب مبدا کسر شده و به حساب مقصد واریز می گردد و نمی توان حین ثبت حواله, روزهای تعطیلی رسمی را بعنوان تاریخ موثر انتخاب نمود.
- سیکل تسویه : ساعاتی از شبانه روز است که بانک عامل مبالغ حواله های پایا را انتقال می دهد ودو بار در ۲۴ ساعت و ساعات 03:45 و 15:45 است و شامل روزهای تعطیل نمی شود.
  • هر سفارشی که بصورت فروش به ما انجام می دهید بصورت حواله پایا با شما تسویه می گردد و لطفا در مورد تسویه در روزهای تعطیل سوال نفرمایید.
  • سفارشاتی که در روزهای تعطیل ثبت شوند در همان روز توسط پرسنل سایت رسیدگی و حواله آنها ثبت می گردند ولی تسویه ریالی آنها در روز بعد غیرتعطیل از طرف بانک انجام می شود.
  • پس از انجام ثبت حواله اطلاعات مربوط به آن و سفارش شما جهت پیگیری بصورت تیکت برایتان ارسال می گردد.
  • ممکن است مبالغ کمتر از دویست هزار تومان بصورت انتقال وجه حواله ای و درون بانکی و بدون درنظر گرفتن تعطیلی با کاربر تسویه گردد.


همچنین بخوانید :

آموزش انجام سفارشات خرید از ما
 

آموزش پیگیری سفارشات بدون ورود به پنل کاربری


چگونگی احراز هویت در آی آر اکسچنجر

 

خدمات خرید وب مانی , خرید بیت کوین ، فروش بیت کوین ، فروش وب مانی در صرافی آنلاین آی آر اکسچنجر بصورت تمام اتوماتیک انجام می شوند.